Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Ted Hussey Shield (Premier U17) 13 3 Mar 18 South Perth
3/130(cc) C Edmondstone 58* A Guha 26  
def Claremont-Nedlands
3/113(cc) N GAVRANIC 35* G Beeck 26  M Parker 2/21
Richardson Park 2 
John McGuire Shield (Premier U15) 13 3 Mar 18 Claremont-Nedlands
7/78(cc)  J Corbett 3/17 B O'Driscoll 2/8
def by South Perth
3/127(cc) T Crane 54* J Wallis 29 O Higgins 28  J Court 2/19
Melvista Oval 
1st Grade PF 17 Mar 18
18 Mar 18
South Perth
145 T Ovens 35  J Dallimore 4/41 S Stuart 3/36
def by University
9/226(dec) JW Mason 65 MD Birrell 55 S Stuart 36  MD Bailey 3/30 D D'Silva 2/34
Richardson Park 1 
3rd Grade SF 10 Mar 18
11 Mar 18
Melville
127 CJ Bilston 34 JJ Mahoney 26  T Harris 5/23 S D'Souza 2/13
and 7/175 JJ Mahoney 77 C Taylor 31*  S D'Souza 2/14 H Krieg 2/36 T Harris 2/36
def South Perth
101 JM KERON 34 H Krieg 30*  CJ Bilston 3/25 LD Roberts 2/18 TG Reed 2/18 C Taylor 2/19
Tompkins Park 2 
2nd Grade 15 3 Mar 18 Claremont-Nedlands
195 C Hitchcock 85* D Rees 40  A Korol 4/29 K Spencer-Wright 2/4
def by South Perth
9/230 D Cleary 64 FA Klokker 39 B Hoogenboezem 32 B Meuleman 27  C Simpson 4/42 J Pike 2/55
Cresswell Park 
4th Grade GF 24 Mar 18
25 Mar 18
South Perth
320 J Sands 97 L Higham 71 N Visser 44 A Flint 30  DG Griffiths 3/76 S Orme 2/42 L Jensen 2/64
def Midland-Guildford
196 N Volk 79 M O'Keeffe 35  CD Shaw 2/30 L Johnson 2/31
Stevens Reserve East 
Premier T20 4 26 Nov 17 Joondalup
5/182(cc) J Morgan 83 G Morgan 38  AA Bevilaqua 2/47
def South Perth
103 J Edmondstone 29  J Inglis 2/15 H Larmett 2/22
Iluka Sports Complex 1 
Colts League GF 21 Jan 18 South Perth
3/158(cc) D D'Silva 55* J Edmondstone 49  N Marciano 2/33
def Mount Lawley
8/134(cc) EA Petta 47  T Drake-Brockman 2/22
Fletcher Park East 
John Inverarity Shield (Premier U13) GF 11 Mar 18 South Perth
143 B Middlemas 31 W Turner 28  JD Barnes 2/17
def by Rockingham-Mandurah
3/155(cc) CK Wasley 59 JT Lincoln 43  Z PETERSEN 2/19
Abbett Park West 
Graham McKenzie Shield (Premier U14) GF 11 Mar 18 Mount Lawley District Cricket Club
8/156 A Homsany 34* J Busslinger 34 L Dargie 30  B Vaddi 2/11 M McGrath 2/28
def South Perth
6/146 T King 35 B Pailthorpe 30  A Homsany 2/12 M DeFilippis 2/28
Stevens Reserve East 
Female A Grade 50 Over 10 11 Mar 18 University
6/173 S Bryce 43 EJ Smith 34 N Ayres 29  
def South Perth
9/172(cc) P Cleary 59 Z Britcliffe 33  C Stephens 3/21 N Ayres 2/41 R Deleeuw 2/43
James Oval 
Female A Grade T20 10 28 Jan 18 Melville
3/112 A Edgar 52* ME Thompson 26  E Hessell 2/21
def South Perth
7/111(cc) M Cameron 25  ME Thompson 2/15
Tompkins Park 1 
Female B Grade 40 Over 10 11 Mar 18 University
def by South Perth
UWA Sports Park East 
Female B Grade T20 10 28 Jan 18 Melville
3/176(cc) J Row 61 L Shaw 42  
def South Perth
39  I Reed 3/5
Tompkins Park 1 
3rd Grade 14 10 Mar 18 Subiaco Marist
1/204 JN Steed 110* S Gaynor 62*  
def South Perth
4/203(cc) C Boyle 80* J Santostefano 51 J Edmondstone 37  A Wray 2/46
John Lucas Oval 
6th Grade 14 10 Mar 18 South Perth
153 A Snow 34  M Van Dyk 4/16 ME Thompson 4/25 D Morey 2/41
def by Western Suburbs
162 B Seward 97  A Suhasaria 3/20 R Taylor 3/46 G Peterson 2/15
James Miller Oval 
9th Grade GF 24 Mar 18
25 Mar 18
South Perth
69  M TREMBLE 3/11 J ELLIS 3/22 C DUFFY 2/18
and 2/125(cc) J Evans 58 B Andrews 36  
def Fremantle Mosman Park
10/47(cc)  B Andrews 4/12 A Snow 4/21
George Burnett Pk 
One Day 3 SF 17 Mar 18 South Perth
150 J REMPTA 28  R Ross 2/17 TA Corderoy 2/20 SJ Gill 2/29
def by Ocean Ridge
139 L Aeschlimann 43 SJ Gill 25  J REMPTA 3/17 JW Cook 3/18 S Reynolds 2/20
College Pk (Lower) 
U18s - PSGL SF 10 Mar 18 South Perth
1/82 G Cassidy 41* GL Wyllie 25  
def Midland-Guildford
75 M Aquino 31  EM West 2/4
Peet Park - Pitch 2 
Female Youth League 3 11 Mar 18 Wanneroo Districts Cricket Club
40  A Ward 2/0 N Gismond 2/3
def by South Perth
3/108(cc) M Rallabhandi 25*  
Iluka Sports Complex 1