News

Colts thru to Grand Final

Th e Colts are through to the 2nd grand final in 5 years. Lead by Captain Brooke Guest with a blistering 96 off 65 balls 10x4s 2x6s and Jackson Edmonstone Read more

Bevilaqua Gets Australian Call Up

Alex Bevilaqua will face the enemy head this Saturday & Sunday as he is chosen to play for the "Cricket Australia XI" vs "England XI" at Richardson Read more

D'Silva Gets The Call Up

Congratulations to the big D for his call up to the Futures League. Darius will début against NSW Metro in a 4 day game along side team mate Alex Bevillaqua Read more

Lunch With Kerry O'Keefe

Enjoy a hilarious Lunch with Kerry O'Keefe Venue: Hyatt Hotel Date: Friday 8 December 2017 Time: 12.15 pm Jacket & Tie is essential Cost: $120 per Read more

Tickets Selling Fast Aust vs Eng at Richo

England's 2017-18 tour of Australia continues at Richardson Park in South Perth with a two-day tour match against a Cricket Australia XI. Venue Richardson Read more

Get Your Tickets Fast to the CA XI vs England at Richo Here SELLING FAST

England's 2017-18 tour of Australia continues at Richardson Park in South Perth with a two-day tour match against a Cricket Australia XI. Venue Richardson Read more

Select Grade:
select
GRADE RND DATE HOME TEAM   AWAY TEAM
WACA:2nd Grade 8 9 Dec 17
16 Dec 17
Mount Lawley
   def  
South Perth
WACA:1st Grade 8 9 Dec 17
16 Dec 17
South Perth
   def  
Mount Lawley
WACA:3rd Grade 8 9 Dec 17
16 Dec 17
South Perth
   def  
Mount Lawley
WACA:4th Grade 8 9 Dec 17
16 Dec 17
Mount Lawley
   def by  
South Perth
WASTCA:3rd Grade 7 16 Dec 17
Western Suburbs
   def  
South Perth
WACA:Colts League SF 10 Dec 17
South Perth
   def  
Wanneroo
WACA:Colts League PF 10 Dec 17
South Perth
   def  
Perth
WACA:WADCC Shield (District U17) 6 9 Dec 17
16 Dec 17
South Perth
   def by  
Mount Lawley
WASTCA:6th Grade 7 16 Dec 17
South Perth
   def  
Swan Valley
WACA:McKenzie Shield (District U14) 5 10 Dec 17
Willetton
   def  
South Perth
WACA:Inverarity Shield (District U13) 5 10 Dec 17
Willetton
   def by  
South Perth
WASTCA:9th Grade 7 16 Dec 17
Applecross
   def by  
South Perth
WACA:Female A Grade 50 Over 4 17 Dec 17
South Perth
   def  
Melville
WACA:Female B Grade T20 7 10 Dec 17
Rockingham-Mandurah
   def by  
South Perth
WACA:Female B Grade 40 Over 4 17 Dec 17
South Perth
   def by  
Melville

Top Performers

RankNameRunsGradeRound
1 Robert P Jones1581st Grade4
2 Trent Ovens1402nd Grade6
3 Chloe A Wain121Female A Grade 50 Over1
4 Oliver Higgins110District U155
5 Melissa Cameron107Female A Grade 50 Over1
6 Alastair H Pryor1066th Grade3
7 Adrian Gassotti105One Day 35
8 Joseph Santostefano1043rd Grade4
9 Darius D'Silva1041st Grade8
10 Darius D'Silva1021st Grade4

Live Scores

select

Events

Twitter

Facebook